20 mln Polaków to stali użytkownicy aplikacji mobilnych – to o nich jest raport APPeiron

2/3 osób poniżej 30 roku życia pobiera nową aplikację przynajmniej raz w miesiącu a 56% odczuwa silny stres jeśli wyjdzie z domu bez smartfona. Aplikacje są jednak codziennym towarzyszem osób w różnym wieku – także tych już mocno po 60-ce. W telefonach szczególnie często szukamy komunikacji z innymi, rozrywki, możliwości zrobienia zakupów, pomocy w przemieszczaniu się. Szukamy tego często, w różnych miejscach i sytuacjach. Nasze ulubione aplikacje towarzyszą nam przez większość dnia. Dlatego też aplikacje mobilne są tematem nowego raportu przygotowanego przez Minds & Roses i Cogision.

Zdajemy sobie sprawę z różnorodności dostępnych aplikacji mobilnych, jak również specyfiki potrzeb i wyzwań naszych klientów. Widzimy, że polskie aplikacje, w tym te z branży finansowej, z którą mam okazję pracować na co dzień, bardzo wysoko stawiają sobie poprzeczkę. A gdy samemu ustanawia się nowe standardy, szukanie pomysłów na rozwój jest dużym wyzwaniem.

W raporcie Appeiron chcemy odpowiedzieć na tę sytuację

- mówi Anna Siwińska - współautorka raportu

Staraliśmy się wyjść poza myślenie w ramach jednej branży, by szukając szans na rozwój aplikacji patrzeć szerzej. Zawarliśmy oparte na naszych doświadczeniach ćwiczenia do wykonania samodzielnie przez czytelnika, w odniesieniu do narzędzi jego firmy. Opisaliśmy też obrazowo użytkowników aplikacji, dzieląc ich na 4 segmenty, by łatwiej było w codziennej pracy wizualizować sobie kim jest końcowy odbiorca i jak wygrać jego uwagę i serce.

- dodaje Karol Kaczorowski - partner w Minds & Roses i współautor raportu

Appeiron (gr. ἄπειρον) to greckie pojęcie oznaczające coś nieskończonego, nieograniczonego, nieposiadającego limitów ani granic. Podobnie mogą działać obecnie aplikacje mobilne – oferujące niezliczone funkcjonalności i przyjemności dla użytkowników. Tylko jak w tym wszystkim przekonać użytkowników, by właśnie nam poświęcili swój czas ekranowy?

W raporcie Minds&Roses o aplikacjach mobilnych Appeiron przedstawione są wyniki badania CAWI przeprowadzonego we wrześniu 2023 r. na próbie N=2000 dorosłych mieszkańców Polski, regularnie korzystających z aplikacji mobilnych. Jednak raport Appeiron to nie tylko suche dane, lecz narzędzie, które może prowadzić twórców aplikacji mobilnych przez zjawiska, trendy, case studies, ale również ćwiczenia. Celem całości opracowania jest inspirowanie w obszarze rozwoju aplikacji mobilnych. Dzięki atrakcyjnej formie graficznej, licznym wypowiedziom ekspertów oraz przykładom, raport może posłużyć zarówno jako atrakcyjna lektura jak i konkretny przewodnik dla osób zajmujących się na co dzień rozwojem aplikacji. Appeiron to 99 stron pełnych inspiracji i insightów.

Appeiron jest tak skonstruowany, by pomagać twórcom rozwijać swoje aplikacje, w zgodzie z tym czego oczekują od nich użytkownicy. Wszystkich zainteresowanych pełną wersją raportu zachęcamy do kontaktu z nami. - podsumowuje Marta Skalmowska - senior partner Minds & Roses i współautorka raportu.

Zachęcamy do pobrania darmowego fragmentu raportu Appeiron

Previous
Previous

Wartości czy Edukacja? - czyli Mindsowy pojedynek na Insummit Youth

Next
Next

Konferencja Finance Series ep. 2: New Hope za nami!