Konferencja Finance Series ep. 2: New Hope za nami!
11 stycznia ponad 150 osób ze świata finansów, ubezpieczeń i bankowości zebrało się w Muzeum Gazowni Warszawskiej na naszą coroczną konferencję finansową. Szybko zabrakło miejsc siedzących - zainteresowanie wydarzeniem mocno przerosło nasze wyobrażenia. Tematem przewodnim konferencji było: New Hope - czyli nowa nadzieja na dobry 2024 rok.
Kiedy w 2023 roku inaugurowaliśmy cykliczne konferencje finansowe Minds & Roses nastroje były zgoła inne. Osiągająca szczyty inflacja, rekordowo złe nastroje i duże obawy co do przyszłości. Rozmawialiśmy wówczas głównie o tym jak sprawić, żeby kryzys który nas czeka był szansą, jak go przetrwać i ile może potrwać. Obecnie wydaje się, że najgorsze za nami. Inflacja gwałtownie spada, nastroje się poprawiają, wraca wzrost gospodarczy i nadzieja na dobrą koniunkturę.
Dlatego też nasza tegoroczna konferencja była o nadziei, o młodości (szczególna uwaga na Gen Z), o tym co nas podnieca, cieszy i skupia naszą uwagę. Na początek Maria Filcek i Jacek Grzeszak przekonywali, że klienci banków często i chętnie rozmawiają o pieniądzach. Oraz że polecają swoje banki nawet jeśli się do tego nie przyznają w NPS-ie. Następnie Magdalena Koprowska, Kornelia Ziemba i Jadwiga Elznerowicz (team Gen Z) wraz z Alicją Włodarczyk opisywały uczucia jakie czują Zetki w kontaktach z bankami i to dlaczego AI może sprawdzić się w bankowości. Małgorzata Grabowska-Elzanowska wraz z Krzysztofem Szpilą pokazali natomiast jak ważne są uczucia w relacji z bankiem oraz że inwestycje w markę mogą przynieść nieoczekiwane korzyści.
Po krótkiej przerwie nastąpiła prezentacja Anny Białek i Patryka Szczecińskiego. Udowodnili oni, że historia o krótszym czasie skupienia “Zetek” od złotych rybek jest zwykłą… ściemą i że młodzi mogą równie dobrze jak starsi angażować się w przekaz marki. Marta Skalmowska wraz z Klaudią Soboń przedstawiły sali autorską metodologię badania innowacji produktowych i pokazały jakie koncepty podobają się respondentom a jakie niekoniecznie. Na zakończenie Marlena Bułanow oraz Konrad Siwiński przekonywali, że społeczna aktywność nie musi być nieprzyjemną koniecznością a może być wielką satysfakcją. Po skończeniu prezentacji zebrani dyskutowali jeszcze do późnych godzin wieczornych