Konferencja Finance Series Ep. 3: Przebudzenie Mocy

Sala teatralna a w niej ponad 200 gości ze świata finansów. Ponad 2 godziny prezentacji wypełnionych soczystymi insajtami a potem wiele godzin kuluarowych rozmów i spotkań. Tak przebiegła trzecia edycja konferencji finansowej Minds & Roses.

Po Klubie Bank i Muzeum Gazowni Warszawskiej nadszedł w tym roku czas na salę teatralno-kinową. 15 stycznia do Teatru Capitol w Warszawie zjechali się przedstawiciele najważniejszych firm działających na rynku finansów. Wydarzenie otworzył senior Partner Minds & Roses Grzegorz Ostrowski a następnie przekazał mikrofon Łukaszowi Kacie - naszemu badaczowi jakościowemu i błyskotliwemu konferensjerowi. Łukasz zaczął od zbierających się nad nami chmur - geopolitycznej niepewności, zmianie nastrojów społecznych i lęków o przyszłość a następnie przekazał głos pierwszemu prelegentowi - Jackowi Grzeszakowi.

Jacek w swojej prezentacji zebrał najważniejsze trendy i przewidywania dotyczące 2025 roku. Zmiana nastawienia “Zachodu” wobec ekologii, spadek dzietności na świecie poniżej progu reprodukcji pokoleń i - wciąż - bardzo dobre wyniki polskiej gospodarki. To główne przewidywania Jacka dotyczące rozpoczętego właśnie 2025 roku.

Grzesiek Ostrowski wraz z Martą Reduchą przypomnieli o znaczeniu NPS i o motywacjach różnych klientów do lubienia i polecania swoich marek. Okazało się, że różne grupy konsumentów w bardzo różnym stopniu polecają marki - a wyróżnić można m.in bohaterów, kreatorów, mędrców, opiekunów i… kochanków.

O wyzwaniach stojących przed rynkiem ubezpieczeń przypomnieli natomiast Róża Dominiak i Marcin Idzik. Choć 96% Polaków uważa, że warto się ubezpieczać, tylko 14% jest faktycznie ubezpieczona w sposób wystarczający.

Po przerwie kawowej, Magda Rumas wraz z Agnieszką Rządcą zaprosiły uczestników konferencji na podróż po fikcyjnym Płaciszewie - średnim polskim mieście. Okazało się, że nie tylko takie miasta mają duży potencjał kliencki dla banków (ponad 7 mln mieszkańców!), ale też że ich mieszkańcy bardziej doceniają pracę doradców bankowych i jakość obsługi.

Ania Siwińska z Tomkiem Wierzbińskim pokazali siłę metafor i analogii w mówieniu o finansach. Tomek, jako doradca i badacz sektora automotive pokazał czego branża finansowa może nauczyć się od motoryzacyjnej i dlaczego warto zabrać potencjalnych klientów na jazdę testową aplikacją. Ania natomiast pokazała, że metafory są niezbędne dla rozumienia szybko zmieniającej się technologii naokoło nas.

Na koniec prezentacji Konrad Siwiński zaprosił nas na nostalgiczną podróż w czasie do początków XXI wieku (pomruk wzruszenia sali po usłyszeniu dźwięku przychodzącej wiadomości na Gadu Gadu) i przypomniał jaką innowacją było stworzenie pierwszego banku internetowego - mBanku w 2000 roku. Choć polska branża bankowa nadal stanowi wzór dla wielu krajów UE pod względem innowacyjności, Konrad zachęcił do większej odwagi w wychodzeniu naprzeciw zmieniających się oczekiwań klientów.


Po tej prezentacji rozpoczęła się nieoficjalna część wydarzenia, która trwała do późnych godzin wieczornych. Dziękujemy raz jeszcze za liczną obecność!

Prelegenci Konferencji Finance Series Ep. 3: Przebudzenie Mocy.

Previous
Previous

Prognozy M&R na 2025: gospodarcze prosperity, zmęczenie klimatem i DEI, psy w centrum uwagi.

Next
Next

Stan techniczny i bezwypadkowość to najważniejsze cechy, których Polacy szukają w autach używanych